Jak skorzystać z darmowego zwrotu Allegro InPost?

W przypadku metody dostawy Allegro InPost, koszt ewentualnego odesłania przedmiotu jest wliczony w cenę tej opcji dostawy. Przesyłkę możesz zwrócić jedynie we wskazanych przez InPost Punktach Obsługi Klienta InPost.
Aby odesłać przedmiot
 1. W zakładce Kupione znajdź przedmiot, który chcesz zwrócić i kliknij szczegóły. Wybierz opcję zwróć część lub całość zakupu, wypełnij dane i kliknij zgłoś zwrot sprzedającemu. Jako sposób wysyłki wybierz Allegro InPost i wygeneruj kod zwrotu. Dla zakupu w jednej ofercie możesz wygenerować tylko jeden kod (niezależnie od ilości przedmiotów kupionych w ramach tej oferty). Poinformujemy sprzedającego, że chcesz zwrócić przedmiot i przekażemy mu informacje na temat wybranego przez Ciebie sposobu wysyłki.
 2. Przygotuj przesyłkę. Adres zwrotu nie będzie Ci potrzebny. Wystarczy, że użyjesz kodu zwrotu, który otrzymasz w wiadomości SMS:
 • Jeżeli zwracasz przesyłkę Allegro miniKurier24 InPost, udaj się z nią i z kodem zwrotu do Punktu Obsługi Klienta InPost.
 • Jeśli zwracasz paczkę Allegro Paczkomaty 24/7 InPost, umieść kod zwrotu na paczce i udaj się do dowolnego paczkomatu. Na ekranie paczkomatu wybierz Nadam paczkę, a następnie Mam specjalny kod. Paczkomat automatycznie otworzy skrytkę. Umieść w niej paczkę i zamknij skrytkę. Możesz też udać się z paczką do Punktu Obsługi Klienta InPost.
 • Jeżeli zwracasz przesyłkę Allegro Kurier24 InPost, której waga nie przekracza 25 kg i jej wymiary na to pozwalają – udaj się do dowolnego paczkomatu i postępuj tak jak w przypadku przesyłki Allegro Paczkomaty InPost.
Listę Punktów Obsługi Klienta InPost znajdziesz na stronie informacyjnej.Masz 14 dni na wygenerowanie kodu zwrotu (licząc od momentu odebrania przesyłki) i następnie kolejne 14 dni na odesłanie paczki. Darmowy zwrot dostępny jest wyłącznie dla zarejestrowanych Klientów Allegro. Nie można z niego skorzystać w aplikacji mobilnej. Ewentualne pytania w sprawie realizacji zwrotu kieruj bezpośrednio doBiura Obsługi Klienta InPost.

Mam problem z wygenerowaniem kodu zwrotu InPost. Co zrobić?

Możliwe przyczyny problemu
 • Minęło 14 dni od momentu odebrania przesyłki. W takim przypadku darmowy zwrot nie jest już dostępny.
 • Wybraną formą dostawy były Paczkomaty 24/7. Opcja darmowego zwrotu Allegro InPost nie obejmuje tej metody. W sprawie zwrotu skontaktuj się ze Sprzedającym.
 • Kupiłeś bez rejestracji. Darmowy zwrot dostępny jest wyłącznie dla zarejestrowanych Klientów Allegro.
 • Wybrałeś opcję dostawy Allegro InPost, ale numer przesyłki nie jest widoczny w szczegółach Twojego zakupu w zakładce Kupione. Możliwe, że Sprzedający nadał przesyłkę inną usługą. Skontaktuj się z nim w celu wyjaśnienia.
 • Inną przyczyną może być adres Sprzedającego w ustawieniach jego konta na Allegro – jeśli posiada inny, niż polski, to bezpłatny zwrot nie jest dostępny. Skontaktuj się ze Sprzedającym, aby wyjaśnić sprawę.
Jeśli kliknąłeś w zwrot produktu w szczegółach wybranego zamówienia, ale sms z kodem nie dotarł
 • sprawdź, czy kod jest widoczny w sekcji zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy, w szczegółach wybranego zakupu w zakładce Kupione,
 • sprawdź, czy doszedł do Ciebie e-mail z kodem umożliwiającym zwrot.
Jeśli mimo to nie masz kodu do zwrotu w szczegółach wybranego zamówienia ani w wiadomości e-mail, napisz do Allegro i podaj numer przesyłki.